Icessporto, Metro City – yeniden

Nihayet buzpateni zamanı geldi… aslında hiç gitmez ya… ülkemizde sezonluk birşey gibi. Ben büyürken (yurtdışında) hep giderdim paten kaymaya… çok doğal, sıradan yapılır birşeydi. Patenlerimizi iplerinden birbirine bağlar, boynumuza asar evimden belki 1km uzaklıkta paten sahasına yürür, arkadaşlarımız ile buluşurduk.

Son yıllarda bazı AVM’lerin meydanlarına kurulan mini sahalar gençlerimizin ilgisini uyandırdı. TV’de yapılan yarışmanın da etkisi oldu mutlaka. İstanbulda bir elin parmakları ile sayılabilecek bir kaç sahanın varlığını biliyorum ama ya uzaktalar ya da sezonluklar. Geçen kış sonunda bir yön göstergesi Metrocity AVM içerisinde buz paten sahası olduğuna dair işaret ediyordu. “Gelip, görmeliyim” diye düşündüm ama çok yakınımda olan bu AVM’ye hiç mi hiç yolum düşmedi.

Geçen Pazar akşamı saat 18’den sonra keşif amaçlı gittik. Gözlerim parladı resmen. Oldukça büyük (600 m2), gayet düzenli, kafesi, kiralık ayakkabı ve dolapları, WC’si olan bir tesis varmış meğerse… Aldığım bilgiye göre yıl boyunca da açıkmışlar.

Paprika ile geçen yıl buzlara atmıştık zaten kendimizi. Yurtdışından özel olarak aldığım çift bıçaklı patenleri kendi ayakkabılarının üzerine takıp, sahaların prensesi olmuştu. Bu sefer benim gibi patenler giydiği için çok heycanlı ve mutluydu. Buz üzerinde dikkatli olması gerektiğini, düştüğü zaman canının acıyacağını çabuk hatırladı. Kısa bir süre sonra Papatyam ile aynı yaşta olan bir kız yanımıza geldi… kendisi epeyidir kayıyormuş. Hemen bize bir kaç hareketini gösterdi. Papatyam değil ama ben onu taklit edince de çok memnun oldu. Daha sık gelmemiz, ders almamız konusunda da tavsiyede bulundu.

Bize yakın bu yeni boş vakit aktivitesini bulduğuma çok memnun oldum. Önümüzdeki yıl başlayacak ilkokul öncesinde Paprikayı mümkün olan her tür hobi ve spor ile tanıştırmak istiyorum. Kendine beğeneceği bir, belki iki aktiviteyi okul sonrasında devam ettirebileceğimiz umudu ile…

-*-*-

Konu ile ilgili bazı linkler:

Bu yazımı ilk yayınladığımdan bu yana bahsettiğim tesise bir kaç kez daha gittik. Paprika bir kaç ders almış ve buz üzerinde kendine olan güveni artmıştı. Bu yıl ikimize paten satın aldım. Sezonu bir kaç kez açmaya çalıştık ancak buzu oluşturan motorlardan kaynaklanan bir arıza nedeniyle geciktik. Nihayet kayabildiğimiz geçen gün ise pist o kadar kalabalık, buz o denli çizikti ki sanki Papatyam da ben de kaymayı unutmuş gibi, sıklıkla düşme tehlikesi atlattık.

Yine de her fırsatta arkadaşlarımızı davet ediyor, “kendimizce” bu tesise ve spora katkıda bulunuyoruz… Hep daha iyiye gitmesi dileğimizle!

Close It
Wordpress Themes - Wordpress Video Themes - Wordpress Travel Themes - WordPress Restaurant Themes
%d bloggers like this: